| Name | GI Sheets Galvanized Steel Corrugated Roofing Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Dipped |
| Thickness | 2 Mm |
| Grade | DX53D |
| Application | Roofing Structure |
| Name | Q355 Carbon Steel Sheet |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 0.8-1.2mm |
| Standard | JIS |
| Width | 1001-1250mm |
| Name | Q355 Carbon Steel Sheet |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 12mm |
| Standard | GB |
| Application | Industry And Construction Use |
| Name | Q195 Carbon Steel Sheet |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 14mm |
| Standard | EN |
| Application | Industry And Construction Use |
| Name | Q195 Carbon Steel Sheet |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 10mm |
| Standard | JIS |
| Application | Industry And Construction Use |
| Name | Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 0.8mm |
| Grade | DX52D |
| Application | Water Tank |
| Name | Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Dipped |
| Thickness | 15mm |
| Grade | DX53D |
| Application | Water Tank |
| Name | PPGI Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Dipped |
| Thickness | 0.8mm |
| Grade | SGCC |
| Usage | Wall Panel |
| Name | Galvanized Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Hot-dipped |
| Thickness | 8mm |
| Grade | Dc53D |
| Zinc Layer | 180g |
| Name | Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 0.2-8mm |
| Grade | DX520 |
| Application | Building |