| Name | Q345B MS Sheet |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 40mm |
| Standard | ASME |
| Application | Construction |
| Name | Copper Sheets Coil T1 |
|---|---|
| Technique | Stamping |
| Thickness | 1mm 0.9mm |
| Grade | T1 |
| Length | Depends On Coil Weight |
| Name | Cathode Copper Sheets C12200 C22000 |
|---|---|
| Technique | Purify |
| Thickness | 1.5mm 2mm |
| Grade | C12200 C22000 |
| Length | As Client's Requirements |
| Name | Galvanized Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Hot-dipped |
| Thickness | 11mm |
| Grade | Dx51D |
| Zinc Layer | 160g |
| Name | Galvanized Corrugated Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Dipped |
| Thickness | 0.8 Mm |
| Grade | DX51D |
| Application | Roofing Sheets |
| Name | Galvanized Steel Coils |
|---|---|
| Technique | Hot-dipped |
| Thickness | 6mm |
| Grade | DX53D |
| Zinc Layer | 180g |
| Name | Galvanized Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Hot-dipped |
| Thickness | 5mm |
| Grade | DX51D |
| Zinc Layer | 80g |
| Name | Brass Sheets C28000 |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Thickness | 3mm 4mm |
| Grade | C28000 |
| Alloy | Zinc Alloy |
| Name | Q195 Carbon Steel Coils |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Grade | Q195 |
| Application | Industry |
| Color | Black |
| Name | Q235 Carbon Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Hot - Rolled |
| Grade | Q235 |
| Application | Construction |
| Color | Black |