| Name | Q355 Carbon Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Hot-Rolled |
| Grade | Q355 |
| Application | Construction Use |
| Color | Black |
| Name | Cold - Rolled 304L Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 0.5mm |
| Grade | 304L |
| Surface | Cold-Rolled |
| Name | 304 Stainless Steel Plate 80mm |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled / Hot- Rolled |
| Thickness | 80mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1500 * 6000 Mm Or As Required |
| Name | PPGI Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Dipped |
| Thickness | 1.5 Mm |
| Grade | DX52D |
| Application | Roofing |
| Name | Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 1mm |
| Grade | DX51D |
| Application | Container |
| Name | Q195B Carbon Steel Sheet |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 15mm |
| Standard | SUS |
| Application | Industry And Construction Use |
| Name | T1 T2 Copper Sheet Plate |
|---|---|
| Technique | Copper Purify |
| Thickness | 0.3mm 0.4mm |
| Grade | T1 |
| Length | As Client's Requirements |
| Name | 16Mn Carbon Steel Sheet |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 45mm |
| Standard | ASTM |
| Application | Industry And Construction Use |
| Name | Q195 Carbon Steel Sheet |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 20mm |
| Standard | ASTM |
| Application | Industry And Construction Use |
| Name | Q355B Carbon Steel Sheet |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 35mm |
| Standard | DIN |
| Application | Industry And Construction Use |