| Name | 321 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | 321 |
| Color | Silver Or Black |
| Size | As Needs |
| Certification | MTC ISO Available |
| Name | Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Dipped |
| Thickness | 8mm |
| Grade | DX51D |
| Application | Agriculture |
| Name | Chinese Factory Stainless Steel Coils 201 |
|---|---|
| Technique | Leveling Annealed Pickled |
| Grade | 201 J1 J2 J3 |
| Color | Natural Color White Grey |
| Thickness | 0.5mm 0.6mm |
| Name | 316 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | NO1 |
| Grade | 316 |
| Color | Natural Sliver |
| Thickness | 1.4mm |
| Name | 316Ti Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | NO1 Hot-rolled |
| Grade | 316Ti |
| Color | Sliver |
| Thickness | 1.5mm |
| Name | Brass Sheets C26800 |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Thickness | 1mm 2mm |
| Grade | C26800 |
| Alloy | Zinc Alloy |
| Name | Rolled Plate SS 304 Coil |
|---|---|
| Technique | Cold - Rolling |
| Steel Grade | 304 |
| Color | Polishing Available |
| Thickness | 6mm |
| Name | Galvanized Roofing Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Dipped |
| Thickness | 1.2 Mm |
| Grade | DX51D |
| Application | Warehouse Structure |
| Name | Galvanized Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Hot-dipped |
| Thickness | 7mm |
| Grade | Dc52D |
| Zinc Layer | 160g |
| Name | Galvanized Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled Hot-dipped |
| Thickness | 5mm |
| Grade | DX52D |
| Zinc Layer | 80 |