| Name | Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 0.8mm |
| Grade | DX53D |
| Application | Solar |
| Name | Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Dipped |
| Thickness | 8mm |
| Grade | DX51D |
| Application | Water Tank |
| Name | Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Dipped |
| Thickness | 10mm |
| Grade | DX52D |
| Application | Solar |
| Name | 310S Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Hot-rolling |
| Grade | 310S |
| Color | Natural Black |
| Thickness | 1.2mm |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Hot - Rolled |
| Thickness | 2mm |
| Grade | 304 |
| Surface | No.1 |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | 304 |
| Thickness | 5mm |
| Grade | 304 |
| Surface | BA |
| Name | Stainless Steel Coil 304 |
|---|---|
| Technique | Hot-rolling |
| Steel Grade | 304 |
| Color | Plain White |
| Thickness | 5 Mm |
| Name | Mild Steel Sheets Q235 |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 22mm |
| Standard | ASME AISI SUS |
| Application | Construction Use |
| Name | 304 Stainless Steel Seamless Pipes |
|---|---|
| Technique | Polish Available |
| Thickness | 6mm |
| Grade | 304 |
| Type | Round Pipes |
| Name | 309S Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Grade | 309S |
| Color | Natural Grey |
| Thickness | 0.9mm |