| Name | Galvanized Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Hot-dipped |
| Thickness | 3mm |
| Grade | DC53D |
| Color | Bright |
| Name | Q235b Carbon Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Hot-Rolled |
| Grade | Q235b |
| Application | Construction Use |
| Color | Black |
| Delivery | 3-5 Days |
|---|---|
| Application | Construction, Decoration, Industry, Mechanical, Etc. |
| Tolerance | ±0.01mm |
| Shape | Sheet |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Surface | 2B, BA, HL, No.1, No.4, 8K |
|---|---|
| Length | 1000-6000mm Or As Customer's Requirements |
| Shape | Sheet |
| Delivery | 3-5 Days |
| Certificate | ISO, SGS, BV, Etc. |
| Surface | 2B, BA, HL, No.1, No.4, 8K |
|---|---|
| Color | Silver |
| Length | 1000-6000mm Or As Customer's Requirements |
| Treatment | Annealing, Pickling, Polishing |
| Packing | Standard Export Seaworthy Package |
| Name | Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 0.2-8mm |
| Grade | DX53D |
| Application | Water Tank |
| Name | Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Dipped |
| Thickness | 6mm |
| Grade | Dc520 |
| Application | Building |
| Name | Galvanized Steel Corrugated Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Dipped |
| Thickness | 1 Mm |
| Grade | DC51D |
| Application | Wall Panel |
| Name | Galvanized Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Hot-dipped |
| Thickness | 6mm |
| Grade | Dc51D |
| Zinc Layer | 120g |
| Name | Mild Steel Plates Sheets 45# |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 32mm |
| Standard | GB |
| Application | Factory Use |