| Name | Stainless Steel Sheets Plates 201 |
|---|---|
| Techinical | Cold-rolled |
| Thickness | 0.6mm 0.8mm |
| Grade | 201 |
| Technique | Annealed And Pickled |
| Name | SS201 Stainless Steel Sheets Plates |
|---|---|
| Techinical | Hot-rolled And Annealed |
| Thickness | 8mm 10mm Thickness |
| Grade | 201 |
| Technique | Polished Or Etched Available |
| Name | 410 Stainless Steel Sheets Plates 420 SS Inox Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold- Rolled/Hot-rolled |
| Thickness | 0.4mm 0.6mm 0.8mm |
| Grade | 410 420 |
| Surface | 2B BA 8K |
| Name | 410 Stainless Steel Sheets Plates 420 SS Inox SheetsStainless Steel Sheets Plates 410 420 430 |
|---|---|
| Technique | Cold- Rolled |
| Thickness | 1mm 2mm 3mm |
| Grade | 410 420 430 |
| Surface | 2B Polished Brushed |
| Name | Stainless Steel Sheets Plates 316 |
|---|---|
| Techinical | Cold-rolled |
| Thickness | 0.3mm 0.4mm |
| Grade | 316 |
| Technique | Polished |
| Name | 201 Stainless Steel Sheets Plates |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 6mm 8mm |
| Grade | 201 |
| Technique | Cold-Rolled |
| Name | Stainless Steel Sheet Plates 316/316L |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled And Annealed |
| Thickness | 0.8mm 1mm |
| Grade | 316/316L |
| Surface | 8K Brushed Available |
| Name | Stainless Steel Sheets Plates 304 |
|---|---|
| Techinical | Cold-rolled |
| Thickness | 0.5mm 0.7mm |
| Grade | 304 |
| Technique | Annealed And Pickled |
| Name | Stainless Steel Sheets SS201 |
|---|---|
| Techinical | Cold- Rolled |
| Thickness | 2mm - 10mm |
| Grade | 201 |
| Technique | Polished Or Embossed Available |
| Name | SS304 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 0.1mm 0.2mm 0.3mm |
| Grade | 304 304L |
| Surface | 2B / BA / 8K |