| Name | 316L Cold-Rolled Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 2.5mm |
| Grade | 316L |
| Technique | Cold-Rolled |
| Name | 8K Stainless Steel 316L Plates |
|---|---|
| Techinical | Polished |
| Thickness | Customized |
| Grade | 316L |
| Technique | 8K Processed |
| Width | 1000mm-2500mm Or As Requested |
|---|---|
| Length | 1000-6000mm Or As Customer's Requirements |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Application | Construction, Decoration, Industry, Mechanical, Etc. |
| Name | Cold-rolled 304 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 0.1mm 0.15mm 0.2mm |
| Grade | 304 / 304L |
| Surface | 2B Smooth |
| Name | 201 Stainless Steel Sheets J1 J2 J3 |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 0.4mm 0.5mm |
| Grade | 201 |
| Surface | Acid Wash |
| Name | Stainless Steel Sheets For Mirrors |
|---|---|
| Type | Sheet |
| Grade | 201, 304, 306, 310S |
| Process | 8K Mirror |
| Application | Factory Building, Kitchen Building, Decoration |
| Name | 201 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Hot Rolled |
| Thickness | 42mm |
| Grade | 201 |
| Surface | No.1 |
| Name | Cold - Rolled 321 Hairline Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 0.8mm |
| Grade | 321 |
| Surface | Cold-Rolled |
| Name | Cold - Rolled 310s Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 3mm |
| Grade | 310s |
| Surface | Cold-Rolled |
| Name | 304 Stainless Steel Color Plate |
|---|---|
| Technique | Color Coated |
| Thickness | 2mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1500 * 6000mm |