| Name | SS Sheets Plates 201 J1 J2 J3 |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 0.4mm 0.5mm |
| Grade | 201 |
| Surface | Polished Or Etched Available |
| Name | 316 Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Techinical | BA |
| Thickness | 0.65mm 0.75mm |
| Grade | 316 |
| Process | Embossed |
| Name | Stainless Steel Plates 304 |
|---|---|
| Techinical | Hot Rolled / Cold Rolled |
| Thickness | 0.5mm |
| Grade | 300 Series |
| Surface | 2B / BA |
| Name | 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Cold- Rolled |
| Steel Grade | 304 |
| Color | Natural Color |
| Thickness | 0.4mm |
| Name | 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Steel Grade | 304 |
| Color | White Silver |
| Thickness | 0.5mm |
| Name | 304 SS Sheets |
|---|---|
| Techinical | Hot-rolling |
| Thickness | 12mm |
| Grade | 304 304L |
| Surface | No.1 Or Customized |
| Name | 904L Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technical | Cold - Rolled |
| Grade | 904L |
| Color | Sliver Color |
| Thickness | 0.25mm-14mm |
| Name | SUS 304 SS Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 0.4mm 0.5mm 0.6mm |
| Grade | 304 |
| Surface | 2B BA 8K |
| Color | Silver |
|---|---|
| Surface | 2B, BA, HL, No.1, No.4, 8K |
| Treatment | Annealing, Pickling, Polishing |
| Certificate | ISO, SGS, BV, Etc. |
| Width | 1000mm-2500mm Or As Requested |
| Name | 316 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Hot-rolled |
| Thickness | As Customized |
| Grade | 316 304 |
| Process | Embossed, Pattern |