| Name | Stainless Steel 304 Sheets Plates Hairline Finished |
|---|---|
| Technique | Brushed |
| Thickness | Customized |
| Grade | 304 |
| Size | 1220*2440mm |
| Name | 304 Stainless Steel Etched Sheets |
|---|---|
| Technique | Etched |
| Thickness | 0.8mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1500*6000mm |
| Surface | 2B, BA, HL, No.1, No.4, 8K |
|---|---|
| Length | 1000-6000mm Or As Customer's Requirements |
| Hardness | HV200-HV280 |
| Delivery | 3-5 Days |
| Thickness | 0.1mm-100mm |
| Name | Mild Steel Structural Steel 16Mn Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 20mm |
| Standard | GB |
| Application | Structure Building |
| Name | 304 Grade Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Material | High Quality Stainless Steel |
| Thickness | 2.25mm |
| Grade | GB 304 Grade |
| Surface | 8K Mirror |
| Name | Stainless Steel Sheets Plates 201 |
|---|---|
| Techinical | Polished Available |
| Thickness | 4mm 5mm |
| Grade | 201 |
| Technique | Annealed And Pickled |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Thickness | 2.5mm |
| Surface | BA |
| Length | 6m Or Customized |
| Application | Decoration,Stair Railing, Industry |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Temperature | 655°C |
| Thickness | 6.5mm |
| Standard | AISI |
| Surface | Cold-rolling |
| Name | Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 2mm |
| Grade | 304 |
| Surface | Cold-rolling |
| Name | Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 2.8mm |
| Grade | 316 |
| Surface | Mirror |