| Name | Ss304 Grade Pipes |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 1.5mm |
| Grade | 304 |
| Surface | BA |
| Name | Cold - Rolled 316L Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 8mm |
| Grade | 316L |
| Surface | Cold-Rolled |
| Name | Plate/sheet Stainless Steel 304 |
|---|---|
| Techinical | Hot-rolled |
| Thickness | 20mm |
| Grade | 304 |
| Application | Construction |
| Name | SS 304 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Thickness | 10mm |
| Grade | 304 |
| Size | Customized Size |
| Finish | Hot-rolled |
| Name | 316L Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Hot-rolled/cold-rolled |
| Thickness | 4mm 5mm |
| Grade | 316L |
| SGS | Available |
| Name | 304 Stainless Steel Mirror Plate |
|---|---|
| Technique | Polished |
| Thickness | 1.2 Mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1500 * 6000mm |
| Name | Stainless Steel Plates Embossed Sheets 304 |
|---|---|
| Technique | Pattern Produced |
| Thickness | 3mm |
| Grade | 304 |
| Size | As Customer's Needs |
| Name | 304 Stainless Steel Embossed Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Rolled |
| Thickness | 10mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1500 * 6000mm |
| Name | Stainless Steel Plates 304 |
|---|---|
| Techinical | Customized Available |
| Thickness | 4mm |
| Grade | 304 |
| Surface | Customized |
| Name | 50mm 304 Plate Stainless Steel |
|---|---|
| Technique | Hot - Rolled |
| Thickness | 50mm |
| Grade | 304 |
| Size | As Customer's Request |