| Name | 304 Stainless Steel Plate 0.4mm |
|---|---|
| Technique | Cold-manufactured |
| Thickness | 0.4mm |
| Grade | 304 |
| Size | As Customer's Requirement |
| Name | Stainless Steel Plates 321 Inox Sheets |
|---|---|
| Techinical | Hot-rolled |
| Thickness | 12mm |
| Grade | 321 |
| Technique | No.1 Surface |
| Name | Stainless Steel Cold-rolled Sheets |
|---|---|
| Technique | Annealed And Pickled |
| Thickness | 0.1-10mm |
| Grade | SS304 |
| Surface | Polished Available |
| Name | 316/316L Stainless Steel Plates Sheets Inox Plates |
|---|---|
| Technique | Annealed And Pickled |
| Thickness | 1.5mm 2mm |
| Grade | 316/316L |
| Surface | 8K Brushed Available |
| Name | 304 Stainless Steel Hairline Sheet |
|---|---|
| Technique | Hairline Processed |
| Thickness | 5 Mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1250 * 2500 Mm |
| Name | 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Grade | 304 |
| Color | Silver |
| Thickness | 0.2mm-6mm |
| Name | 310S Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technical | Cold Rolled |
| Grade | 310S |
| Color | Bright |
| Thickness | 0.25mm-13mm |
| Name | Q235B Carbon Steel Sheet |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 26mm |
| Standard | ASME |
| Application | Industry And Construction Use |
| Name | Q235 Carbon Steel Sheet |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 30mm |
| Standard | JIS |
| Application | Industry And Construction Use |
| Name | Stainless Steel 304 Coil Rolled Plate |
|---|---|
| Technique | Brushed Available |
| Steel Grade | 304 |
| Color | HL Finish Or Mirror Finish |
| Thickness | 6.5mm |