| Name | Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | INOX |
| Thickness | 3.7mm |
| Grade | 303 |
| Surface | Cold-rolling |
| Name | 304 Grade Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | 304 |
| Thickness | Sch 5S |
| Outer Diameter | 0.35-915mm |
| Surface | BA |
| Name | 201 Grade Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | 201 |
| Thickness | Sch 10S |
| Outer Diameter | 0.45-975mm |
| Surface | Mirror Surface |
| Name | 316 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 4mm |
| Grade | 316 |
| Surface | 2B |
| Name | 304 Grade Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | INOX |
| Thickness | 2.3mm |
| Grade | 303 |
| Surface | 2B |
| Name | 316 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 4mm |
| Grade | 316 |
| Surface | 2B |
| Name | 304 Grade Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 1.65mm |
| Grade | 304 Grade |
| Surface | BA, Cold-rolling |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | INOX |
| Thickness | 5mm |
| Grade | 304 |
| Surface | 2B Cold-rolled |
| Name | 316 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | INOX |
| Thickness | 3mm |
| Grade | 316 |
| Surface | Cold-rolled |
| Name | 316 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | INOX |
| Thickness | 2.5mm |
| Grade | 316 |
| Surface | Cold-rolled |