| Name | 316L Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Hot-rolled |
| Thickness | 7mm |
| Grade | 316L |
| MTC | Available |
| Name | 400 Series Stainless Steel Sheet Inox Plates ASTM 410 420 430 Thickness 4mm 5mm 6mm Chinese Factory |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled / Cold-rolled |
| Thickness | 4mm 5mm 6mm |
| Grade | 400 Series |
| Surface | 2B Or As Needed |
| Name | Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | 2B |
| Thickness | As Customized |
| Grade | SS316 |
| Process | Embossed, Pattern, |
| Name | Stainless Steel Sheets 304 |
|---|---|
| Thickness | 0.3-30mm |
| Grade | 304 |
| Size | Customized Size |
| Finish | 2B No.1 |
| Name | Stainless Steel Sheets 304 |
|---|---|
| Techinical | Hot Rolled |
| Thickness | 8mm |
| Grade | 304 304L |
| Surface | No.1 |
| Name | Chinese ASTM 304 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 1mm 1.5mm |
| Grade | 304 |
| Surface | Polished Brushed Available |
| Name | Colored Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Color |
| Thickness | 0.2mm |
| Grade | 304 |
| Size | Customized |
| Name | 2mm 304 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 2mm |
| Grade | 304 / 304L |
| Surface | Annealed And Pickled |
| Width | 1000mm-2500mm Or As Requested |
|---|---|
| Hardness | HV200-HV280 |
| Surface | 2B, BA, HL, No.1, No.4, 8K |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Name | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Techinical | Cold- Rolled / 2B |
| Thickness | 1.11mm - 15mm |
| Grade | JIS 304 Grade |
| Technique | 8K, Polished, Mirror |