| Name | Cold - Rolled 316 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 50mm |
| Grade | 316 |
| Surface | Cold-Rolled |
| Name | Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Type | Plate |
| Grade | 201, 304, 306 |
| Process | 2B, 8K, Mirror |
| Application | Industry Building, Kitchen Building |
| Material | 304 Stainless Steel |
|---|---|
| Application | Construction, Decoration, Industry, Mechanical, Etc. |
| Length | 1000-6000mm Or As Customer's Requirements |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Delivery | 3-5 Days |
| Name | Cold - Rolled 904L Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 6mm |
| Grade | 904L |
| Surface | Cold-Rolled |
| Material | 304 Stainless Steel |
|---|---|
| Application | Construction, Decoration, Industry, Mechanical, Etc. |
| Treatment | Annealing, Pickling, Polishing |
| Color | Silver |
| Thickness | 0.1mm-100mm |
| Name | 304 Stainless Steel 8K Plate |
|---|---|
| Technique | 8K Processed |
| Thickness | 0.7 Mm |
| Grade | 304 |
| Size | As Customer's Needs |
| Name | Cold - Rolled 309s Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 0.3mm |
| Grade | 309s |
| Surface | Cold-Rolled |
| Name | 201 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Hot Rolled |
| Thickness | 12mm |
| Grade | 304 |
| Surface | No.1 |
| Name | Cold - Rolled 316L Hairline Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 0.6mm |
| Grade | 316L |
| Surface | Cold-Rolled |
| Name | Stainless Steel Perforated Plates |
|---|---|
| Technique | Perforated |
| Thickness | 0.6mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1219*2438 Mm |