| Name | 304 Sheet Stainless Steel |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 0.3mm |
| Grade | 304 / 304L |
| Size | 1250*6000mm |
| Name | Stainless Steel Plates 304 |
|---|---|
| Techinical | Customized Available |
| Thickness | 2mm |
| Grade | 300 Series |
| Surface | 2B / BA / 8K |
| Name | 304 Sheet Stainless Steel |
|---|---|
| Techinical | Hot-manufactured |
| Thickness | 50mm |
| Grade | 304 |
| Size | Customized |
| Name | 60mm 304 Plate Stainless Steel |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled./ Cold-rolled |
| Thickness | 60mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1219*2438 Or Customized |
| Name | 304 Stainless Steel HL Sheet |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled And Brushed |
| Thickness | 8 Mm |
| Grade | 304 |
| Size | As Requirments |
| Width | 1000mm-2500mm Or As Requested |
|---|---|
| Application | Construction, Decoration, Industry, Mechanical, Etc. |
| Shape | Sheet |
| Certificate | ISO, SGS, BV, Etc. |
| Length | 1000-6000mm Or As Customer's Requirements |
| Name | Hot-rolled Stainless Steel Sheets 304 |
|---|---|
| Thickness | 12mm |
| Grade | 304 |
| Size | 4*8 |
| Finish | Annealed |
| Name | Cold-Rolled Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 1mm 1.2mm 1.5mm |
| Grade | 304 304L |
| Surface | 2B Natrual |
| Name | 430 Stainless Steel Sheets 400 Series Inox Steel Plates |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 8mm 10mm 12mm |
| Grade | 430 |
| Surface | No.1 |
| Name | 321 Stainless Steel Sheets Plates |
|---|---|
| Techinical | Cold- Rolled |
| Thickness | 3mm 4mm |
| Grade | 321 |
| Technique | 2B Surface |