| Name | 316 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | 2B |
| Thickness | 0.35mm 0.45mm |
| Grade | 316 |
| Technique | Polished, 8K, Mirror |
| Name | 304 Stainless Steel Plate 0.8mm |
|---|---|
| Technique | Polished Available |
| Thickness | 0.8mm |
| Grade | 304 |
| Size | Customization |
| Name | 316 Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Techinical | 2B = Cold-rolled |
| Thickness | 0.45mm 0.55mm |
| Grade | 316 |
| Technique | Polished, |
| Name | 304 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 6mm |
| Grade | 304 |
| Surface | 2B |
| Name | 304 Stainless Steel Embossed Plate |
|---|---|
| Technique | Pattern Processed |
| Thickness | 1.5 Mm |
| Grade | 304 |
| Size | As Request |
| Name | 304 Stainless Steel Embossed Plate |
|---|---|
| Technique | Various Patterns |
| Thickness | 10 Mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1219 * 2438 |
| Name | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Techinical | Cold- Rolled = 2B |
| Thickness | 1.11mm - 15mm |
| Grade | AST, 304 Grade |
| Technique | 8K, Polished |
| Name | Mirror Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolling |
| Thickness | 1.01mm - 15mm |
| Grade | JIS 316 |
| Technique | Mirro, Polished |
| Name | Widely Use Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Techinical | Cold- Rolled / 2B |
| Thickness | 0.99mm - 15mm |
| Grade | ASTM 304 |
| Technique | Polished, 8K |
| Name | 304 Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Techinical | 2B = Cold-rolled |
| Thickness | 0.55mm 0.65mm |
| Grade | 304 |
| Technique | Embossed |