| Name | Stainless Steel Coil 304 |
|---|---|
| Technique | Cold- Rolled / Hot -rolled |
| Steel Grade | 304 |
| Color | BA Color |
| Thickness | 0.35mm |
| Name | Stainless Steel Coil 304 |
|---|---|
| Technique | Hot-rolling |
| Steel Grade | 304 |
| Color | Plain White |
| Thickness | 5 Mm |
| Name | Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Hot Rolled |
| Thickness | 1mm |
| Material | 304 |
| Surface | No.1 |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Hot - Rolled |
| Thickness | 0.5mm |
| Material | 304 |
| Surface | No.1 |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Hot - Rolled |
| Thickness | 2mm |
| Grade | 304 |
| Surface | No.1 |
| Sample Fee | Free |
|---|---|
| Color | Sliver White |
| Weight | As Request |
| Thickness | 0.1-12mm |
| Typeround | Coil Strip |
| Name | 316 Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Techinical | BA |
| Thickness | 0.65mm 0.75mm |
| Grade | 316 |
| Process | Embossed |
| Name | Mirror Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolling |
| Thickness | 1.01mm - 15mm |
| Grade | JIS 316 |
| Technique | Mirro, Polished |
| Typeround | Coil Strip |
|---|---|
| Mtc | Available |
| Standard | ASTM,AISI,JIS,DIN |
| Thickness | 0.1-12mm |
| Weight | As Request |
| Name | 304 SS Sheets |
|---|---|
| Techinical | Hot-rolling |
| Thickness | 12mm |
| Grade | 304 304L |
| Surface | No.1 Or Customized |