| Name | 304 Stainless Steel Yellow Titanium Gold Rolls Coils |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Steel Grade | 304 |
| Color | Golden |
| Thickness | 0.6mm |
| Name | 304 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| OD | 20mm |
| Length | 6000mm Or Customized |
| Application | Construction, Industry |
| Type | Round Or Customized |
| Name | 304 Stainless Steel Seamless Pipes |
|---|---|
| Technique | Polish Available |
| Thickness | 6mm |
| Grade | 304 |
| Type | Round Pipes |
| Name | Stainless Steel Perforated Plates |
|---|---|
| Technique | Perforated |
| Thickness | 0.6mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1219*2438 Mm |
| Name | 316 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Hot-rolled |
| Thickness | As Customized |
| Grade | 316 304 |
| Process | Embossed, Pattern |
| Name | 321 Stainless Steel Sheets Plates |
|---|---|
| Techinical | Cold- Rolled |
| Thickness | 3mm 4mm |
| Grade | 321 |
| Technique | 2B Surface |
| Name | 316L Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Hot-rolled |
| Thickness | 7mm |
| Grade | 316L |
| MTC | Available |
| Name | 304 Stainless Steel Square Bar |
|---|---|
| OD | As Customized |
| Application | Jamb Building |
| Color | Dark Grey |
| Technique | 8K Mirror |
| Name | 316L Cold-Rolled Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 2.5mm |
| Grade | 316L |
| Technique | Cold-Rolled |
| Name | 304 Stainless Steel U-Beam |
|---|---|
| Height | 100mm |
| Leg Width | 48mm |
| Application | Cleaning Tank |
| Grade | 304 |