| Name | 310S Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 9mm |
| Grade | 310S |
| Length | 12m |
| Name | Carbon Steel Round Bar |
|---|---|
| OD | 42mm |
| Length | Customized Or 6000mm |
| Application | Building, Construction |
| Type | According To Customer Needs |
| Name | Carbon Steel Angle Bar |
|---|---|
| Thickness | 5mm |
| Width | 45mm |
| Application | Construction, Building |
| Grade | ASTM A36 |
| Name | Carbon Steel Angle Steel |
|---|---|
| Thickness | 6mm |
| Width | 50mm |
| Application | As Required |
| Processing Service | Bending, Welding, Punching, Decoiling, Cutting |
| Name | Carbon Steel H-Beam |
|---|---|
| Application | Medical Device |
| Processing Service | Cutting |
| Technique | Cold Rolled Or Hot Rolled |
| Standard | ASTM GB |
| Name | 20# Seamless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 5mm |
| Grade | 20# |
| Application | Industry |
| Name | Q235B Seamless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Hot Rolling |
| Thickness | 6mm |
| Grade | Q235B |
| Application | Industry Pipes |
| Name | 201 Stainless Steel Pipes Seamless |
|---|---|
| Technique | Cold-drawn |
| Wall Thickness | 3mm |
| Grade | 201 |
| Length | As Client's Requirements |
| Name | 316L Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| OD | 20mm |
| Length | 6000mm |
| Application | Construction |
| Grade | 316L |
| End Type | Standard Or As Request |
|---|---|
| Diameter | 6-1200mm |
| Forming Method | Welded Or Seamless |
| Temperature Rating | Standard |
| Wall Thickness | 0.8-100mm |