| Name | 309S Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Grade | 309S |
| Color | Natural Grey |
| Thickness | 0.9mm |
| Name | 316 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 10mm |
| Grade | 316 |
| Length | 12m |
| Name | 310S Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Hot-rolling |
| Grade | 310S |
| Color | Natural Black |
| Thickness | 1.2mm |
| Name | 310s Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 8mm |
| Grade | 310s |
| Length | 6000mm |
| Name | 321 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 5mm |
| Grade | 321 |
| Length | 6000mm |
| Name | 316L Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 3mm |
| Grade | 316L |
| Length | 12m |
| Name | 316 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 10mm |
| Grade | 316 |
| Length | 6m |
| Name | 201 Stainless Steel Channel Beam |
|---|---|
| Height | 65mm |
| Leg Width | 40mm |
| Application | Construction |
| Grade | 201 |
| Name | 321 Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| OD | 18mm |
| Length | 6000mm |
| Application | Construction |
| Grade | 321 |
| Name | 201 Stainless Steel H Beam |
|---|---|
| Specifications | 175*90*5*8mm |
| Packing | Standard Sea-worthy Packing |
| Application | Construction |
| Grade | 201 |