| Name | 316L Stainless Steel Needle Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Wall Thickness | Customized |
| Grade | 316L |
| Length | 6m |
| Name | 316L Stainless Steel Seamless Pipes |
|---|---|
| Technique | Seamless |
| Wall Thickness | Sch40 |
| Grade | 316L |
| Length | 6m Or As Customer's Requirment |
| Name | 316L Stainless Steel Square Pipes Rectangular Tubes |
|---|---|
| Technique | Welded Or Seamless |
| Wall Thickness | As Client's Required |
| Grade | 316L |
| Length | 6m Or As Customer's Requirment |
| Name | S30500 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Cold Roll |
| Grade | S30500 |
| Color | Mirror |
| Thickness | 0.5mm |
| Name | SUS316L Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | No1 Or Cold Roll |
| Grade | SUS316L |
| Color | Black |
| Thickness | 0.45mm |
| Name | 201 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Hot Rolled |
| Thickness | 2mm-100mm |
| Grade | 201 |
| Surface | No.1 |
| Name | 310s Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 2mm |
| Grade | 310s |
| Length | 6000mm |
| Name | 410 Stainless Steel Coils |
|---|---|
| Technique | Stainless Steel |
| Grade | 420 |
| Color | 2B |
| Thickness | 0.8mmm 1mm |
| Name | 430 Chinese Stainless Steel Coils Strips |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Grade | 430 |
| Color | 2B / BA |
| Thickness | 2mm 3mm |
| Name | 410 Stainless Steel Coils Strips |
|---|---|
| Technique | Cold- Rolled Heat Treatment |
| Grade | 410 420 430 |
| Color | 2B Or As Requested |
| Thickness | 0.7mm 0.8mm 0.9mm |