| Name | Stainless Steel Coils Strips 201 |
|---|---|
| Technique | Annealed And Cold-rolled |
| Grade | 201 |
| Color | Sliver White |
| Thickness | 0.3mm 0.5mm |
| Name | SS Wire Rope |
|---|---|
| Technique | Cold-drawn |
| Diameter | Manufacture Based On Request |
| Standard | SUS ASTM |
| Application | Factory |
| Name | 410 Stainless Steel Coils |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled And Annealed |
| Grade | 410 |
| Color | Sliver Color |
| Thickness | 1mm |
| Name | 309S Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 2mm |
| Grade | 309S |
| Length | 12m |
| Name | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technical | Cold-rolled |
| Grade | 420 |
| Color | Natural Color |
| Thickness | 0.25mm-8mm |
| Name | 201 Seamless Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Wall Thickness | 1.65mm |
| Grade | 201 |
| Length | 6m |
| Name | 201 2B Seamless Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Wall Thickness | 1.65mm |
| Grade | 201 |
| Length | 3m |
| Name | 316L Seamless Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Wall Thickness | 2.87mm |
| Grade | 316L |
| Length | 6m |
| Name | 316L Seamless Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Wall Thickness | 3.38mm |
| Grade | 316L |
| Length | 6m |
| Name | 316L Seamless Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Wall Thickness | 3.56mm |
| Grade | 316L |
| Length | 3m |