| Name | 316 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technical | Cold-rolled |
| Grade | 316 |
| Color | Sliver |
| Thickness | 0.25mm-8mm |
| Name | SUS304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Cold Rolling |
| Grade | SUS304 |
| Color | Grey |
| Thickness | 0.8mm |
| Name | 316 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| OD | 50mm |
| Length | 6000mm Or Based On Customer Needs |
| Application | Decoration, Building |
| Type | Based On Customer Needs |
| Name | 316 Stainless Steel H Beam |
|---|---|
| Specifications | 100*100*6*8 |
| Packing | Customized |
| Application | Construction |
| Color | Sliver |
| Name | 304L Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| OD | 28mm |
| Application | Molding |
| Color | Dark Silve |
| Technique | Brushed |
| Name | SUS201 Stainless Steel Coil Strips |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Grade | SUS201 |
| Color | Natural Color Grey |
| Thickness | 1mm |
| Name | 304L Stainless Steel Angle Bar |
|---|---|
| Thickness | 5mm |
| Width | 63mm |
| Application | Storage Rack |
| Color | Natural |
| Name | 316 Stainless Steel Angle Bar |
|---|---|
| Thickness | 5mm |
| Width | 40mm |
| Application | Housing Construction |
| Color | Dark Sliver |
| Name | 316L Stainless Steel Angle Bar |
|---|---|
| Thickness | 6mm |
| Width | 50mm |
| Application | Industry Building |
| Color | Natural Color |
| Name | 304L Stainless Steel H Beam |
|---|---|
| Specifications | 125*60*6*8 |
| Packing | Customized Packing |
| Application | Building |
| Color | Natural Sliver |