| Name | Stainless Steel I-Beam |
|---|---|
| Thickness | 5.5mm |
| Width | 80mm |
| Application | Construction |
| Processing Service | Cutting |
| Name | SS304 Heatchange Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold-drawn |
| Thickness | 5mm |
| Grade | 304 |
| Type | Round Pipes |
| Name | 400 Series Stainless Steel Wires |
|---|---|
| Technique | Cold-drawn Polished Available |
| Thickness | 3mm 4mm |
| Standard | ASTM GB EN |
| Application | Industry |
| Name | Stainless Steel Rope Wire |
|---|---|
| Technique | Polish Available |
| Thickness | 6mm 8mm |
| Standard | ASTM EN |
| Application | Industry Use |
| Name | 316L Stainless Steel Wire |
|---|---|
| Technique | Cold-drawn |
| Thickness | As Needed |
| Standard | ASTM SUS ASME |
| Application | Industry Use |
| Name | Austenitic Stainless Steel Wire |
|---|---|
| Technique | Cold-drawn Polished Available |
| Diameter | Manufacture Based On Needs |
| Standard | SUS ASTM |
| Application | Parts Making |
| Name | Duplex Stainless Steel Wire 2205 2507 |
|---|---|
| Technique | Duplex |
| Diameter | Manufacture Based On Client's Need |
| Standard | ASTM |
| Application | Industry Machine Making |
| Name | 316 Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| OD | 30mm |
| Length | 6000mm Or As Customized |
| Application | Building, Industry |
| Type | As Customized |
| Name | Stainless Steel Flat Square Hexagon |
|---|---|
| OD | Customized |
| Application | Furniture Fittings |
| Color | Natural Grey |
| Technique | 8K Mirror |
| Name | 321 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technical | Cold-rolled |
| Grade | 321 |
| Color | Sliver |
| Thickness | 0.25mm-8mm |