| Name | Stainless Steel Coil 304 |
|---|---|
| Technique | Cold - Rolled |
| Steel Grade | 304 / 304L |
| Color | Mirror |
| Thickness | 0.3mm |
| Name | 304 BA Stainless Steel Hex Bar |
|---|---|
| Specification | 12mm |
| Usage | Decoration |
| Surface | BA |
| Grade | 304 |
| Name | Stainless Steel Plates 321 Inox Sheets |
|---|---|
| Techinical | Hot-rolled |
| Thickness | 12mm |
| Grade | 321 |
| Technique | No.1 Surface |
| Name | 310S Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technical | Cold Rolled |
| Grade | 310S |
| Color | Bright |
| Thickness | 0.25mm-13mm |
| Name | 410 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technical | Hot-rolled |
| Grade | 410 |
| Color | Sliver |
| Thickness | 3mm-14mm |
| Name | 316L Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technical | Cold-rolled |
| Grade | 316L |
| Color | Sliver |
| Thickness | 0.25mm-8mm |
| Name | 430 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technical | Cold-rolled |
| Grade | 430 |
| Color | Natural Color |
| Thickness | 0.25mm-14mm |
| Name | 309S Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 60mm |
| Grade | 309S |
| Length | 12m |
| Name | Stainless Steel 304 Roof Gutter |
|---|---|
| Specification | 1.5*1219mm |
| Usage | Industry Gutter |
| Surface | 2B |
| Grade | 304 |
| Name | 8K Stainless Steel 316L Plates |
|---|---|
| Techinical | Polished |
| Thickness | Customized |
| Grade | 316L |
| Technique | 8K Processed |