| Name | 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Brushed |
| Steel Grade | 304 |
| Color | Hairline Pattern |
| Thickness | 2.5 Mm |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 2mm-100mm |
| Grade | 304 |
| Surface | 2B |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Hot - Rolled |
| Thickness | 3mm |
| Grade | 304 |
| Surface | No.1 |
| Name | 304 Stainless Steel U-Beam |
|---|---|
| Height | 63mm |
| Leg Width | 40mm |
| Application | Construction |
| Grade | 304 |
| Name | Cold - Rolled 316 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 50mm |
| Grade | 316 |
| Surface | Cold-Rolled |
| Name | Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | 2B |
| Thickness | As Customized |
| Grade | SS316 |
| Process | Embossed, Pattern, |
| Surface | 2B, BA, HL, No.1, No.4, 8K |
|---|---|
| Length | 1000-6000mm Or As Customer's Requirements |
| Shape | Sheet |
| Delivery | 3-5 Days |
| Certificate | ISO, SGS, BV, Etc. |
| Name | Stainless Steel Plates 304 |
|---|---|
| Techinical | Customized Available |
| Thickness | 4mm |
| Grade | 304 |
| Surface | Customized |
| Name | Plate/sheet Stainless Steel 304 |
|---|---|
| Techinical | Hot-rolled |
| Thickness | 20mm |
| Grade | 304 |
| Application | Construction |
| Name | 50mm 304 Plate Stainless Steel |
|---|---|
| Technique | Hot - Rolled |
| Thickness | 50mm |
| Grade | 304 |
| Size | As Customer's Request |