| Name | 304/304L Stainless Steel Pipes Tubes |
|---|---|
| Technique | Cold-drawn Polished Hairline |
| Wall Thickness | 1.6mm |
| Grade | 304 / 304L |
| Length | 6 Meters Or As Customer's Request |
| Name | 316/316L Stainless Steel Plates Sheets Inox Plates |
|---|---|
| Technique | Annealed And Pickled |
| Thickness | 1.5mm 2mm |
| Grade | 316/316L |
| Surface | 8K Brushed Available |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 3mm |
| Grade | 304 |
| Surface | 2B |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | 8k |
| Thickness | 3mm |
| Grade | 304 |
| Surface | 8k |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | 304 |
| Thickness | 2mm |
| Grade | 304 |
| Surface | HL |
| Name | 201 Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| OD | 10mm |
| Length | 6000mm |
| Application | Construction |
| Grade | 201 |
| Name | Stainless Steel Coil 304 |
|---|---|
| Technique | Hot-rolling |
| Steel Grade | 304 |
| Color | Polished Mirror |
| Thickness | 6 Mm |
| Name | SS304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold-drawn |
| Wall Thickness | 4mm |
| Grade | 304 |
| Length | As Client's Request |
| Name | 304/304L Stainless Steel Wires |
|---|---|
| Technique | Cold-drawn |
| Thickness | 1mm 1.2mm |
| Standard | ASTM AISI |
| Application | Industry And Construction |
| Name | 904L Seamless Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 3mm |
| Grade | 904L |
| Length | 6m |