| Name | 304 Stainless Steel 8K Plate |
|---|---|
| Technique | 8K Processed |
| Thickness | 0.7 Mm |
| Grade | 304 |
| Size | As Customer's Needs |
| Name | 304 Stainless Steel Hairline Sheet |
|---|---|
| Technique | Hairline Processed |
| Thickness | 5 Mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1250 * 2500 Mm |
| Name | 304 Stainless Steel Mirror Plate |
|---|---|
| Technique | Polished |
| Thickness | 1.2 Mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1500 * 6000mm |
| Name | Cold - Rolled 309s Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 0.3mm |
| Grade | 309s |
| Surface | Cold-Rolled |
| Name | 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technical | Cold-rolled |
| Grade | 304 |
| Color | Sliver |
| Thickness | 0.2mm-8mm |
| Name | 201 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Hot Rolled |
| Thickness | 12mm |
| Grade | 304 |
| Surface | No.1 |
| Name | Cold - Rolled 316L Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 8mm |
| Grade | 316L |
| Surface | Cold-Rolled |
| Name | 201 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Hot Rolled |
| Thickness | 42mm |
| Grade | 201 |
| Surface | No.1 |
| Name | 304 Stainless Steel Angle Bar |
|---|---|
| Thickness | 5mm |
| Width | 50mm |
| Application | Construction |
| Grade | 304 |
| Name | 304 Stainless Steel Channel Beam |
|---|---|
| Height | 50mm |
| Leg Width | 37mm |
| Application | Construction |
| Grade | 304 |