| Name | 304 Stainless Steel Channel Beam |
|---|---|
| Height | 50mm |
| Leg Width | 37mm |
| Application | Construction |
| Grade | 304 |
| Name | Stainless Steel Square Pipes 304 |
|---|---|
| Technique | Brushed Or Polished |
| Thickness | 5 |
| Grade | 304 |
| Type | Square Pipes |
| Name | 316L Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Hot-rolled/cold-rolled |
| Thickness | 4mm 5mm |
| Grade | 316L |
| SGS | Available |
| Name | SS Pipes Stainless Steel Tubes 304 |
|---|---|
| Technique | Hairline Polished |
| Thickness | Sch40 |
| Grade | 304 |
| Type | Round Pipes |
| Name | Stainless Steel Sheets Plates 201 |
|---|---|
| Techinical | Polished Available |
| Thickness | 4mm 5mm |
| Grade | 201 |
| Technique | Annealed And Pickled |
| Name | Chinese 304/304L Stainless Steel Coils Strips |
|---|---|
| Technique | Acid Wash Annealed |
| Grade | 304 / 304L |
| Color | Sliver Color |
| Thickness | 1mm 2mm |
| Name | ASTM Chinese Stainless Steel Coils Strips 304/304L |
|---|---|
| Technique | Decoiling Leveling |
| Grade | 304 / 304L |
| Color | Bright Sliver Or White |
| Thickness | 0.8mm 0.9mm |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | 304 |
| Thickness | 4mm |
| Grade | 304 |
| Surface | BA |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | 304 |
| Thickness | 5mm |
| Grade | 304 |
| Surface | BA |
| Name | 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Steel Grade | 304 |
| Color | Natural Mirror |
| Thickness | 6 Mm |