| Name | Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 2mm |
| Grade | 304 |
| Surface | Cold-rolling |
| Name | 201 Grade Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | 201 |
| Thickness | Sch 10S |
| Outer Diameter | 0.45-975mm |
| Surface | Mirror Surface |
| Delivery | 3-5 Days |
|---|---|
| Application | Construction, Decoration, Industry, Mechanical, Etc. |
| Tolerance | ±0.01mm |
| Shape | Sheet |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Name | 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Grade | 304 |
| Color | Silver |
| Thickness | 0.2mm-6mm |
| Name | 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Grade | 304 |
| Color | Silver |
| Thickness | 0.2mm-6mm |
| Name | 304 Grade Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | INOX |
| Thickness | 2.3mm |
| Grade | 303 |
| Surface | 2B |
| Name | Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | INOX |
| Thickness | 3.7mm |
| Grade | 303 |
| Surface | Cold-rolling |
| Name | Stainless Steel 304 Sheets Plates Hairline Finished |
|---|---|
| Technique | Brushed |
| Thickness | Customized |
| Grade | 304 |
| Size | 1220*2440mm |
| Name | 304 Stainless Steel Plate 0.4mm |
|---|---|
| Technique | Cold-manufactured |
| Thickness | 0.4mm |
| Grade | 304 |
| Size | As Customer's Requirement |
| Name | Stainless Steel Cold-rolled Sheets |
|---|---|
| Technique | Annealed And Pickled |
| Thickness | 0.1-10mm |
| Grade | SS304 |
| Surface | Polished Available |