| Name | 304 Stainless Steel Angle Bar |
|---|---|
| Thickness | 4mm |
| Width | 30mm |
| Application | Roof Truss |
| Color | Sliver |
| Name | Stainless Steel Water Gutter 304 |
|---|---|
| Thickness | 1.5mm |
| Usage | Roofing Gutter |
| Surface | 2B |
| Grade | 304 |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 3mm |
| Material | 304 |
| Surface | 2B |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold - Rolled |
| Thickness | 2mm |
| Material | 304 |
| Surface | 2B |
| Name | Stainless Channel Steel |
|---|---|
| Thickness | 5.5mm |
| Width | 53mm |
| Application | Industry, Building, Construction |
| Processing Service | Bending, Welding, Punching, Decoiling, Cutting |
| Name | 304 BA Stainless Steel Hex Bar |
|---|---|
| Specification | 14mm |
| Usage | Decoration |
| Surface | BA |
| Grade | 304 |
| Name | Rolled Plate SS 304 Coil |
|---|---|
| Technique | Cold - Rolling |
| Steel Grade | 304 |
| Color | Polishing Available |
| Thickness | 6mm |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Temperature | 655°C |
| Thickness | 6.5mm |
| Standard | AISI |
| Surface | Cold-rolling |
| Name | 304 Grade Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | 304 |
| Thickness | Sch 5S |
| Outer Diameter | 0.35-915mm |
| Surface | BA |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | INOX |
| Thickness | 5mm |
| Grade | 304 |
| Surface | 2B Cold-rolled |