| Name | Stainless Steel Coil 304 |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Steel Grade | 304 |
| Color | Natural |
| Thickness | 0.7mm |
| Name | Stainless Steel 304 Coil Rolled Plate |
|---|---|
| Technique | Brushed Available |
| Steel Grade | 304 |
| Color | HL Finish Or Mirror Finish |
| Thickness | 6.5mm |
| Name | SS Sheets Plates 201 J1 J2 J3 |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 0.4mm 0.5mm |
| Grade | 201 |
| Surface | Polished Or Etched Available |
| Name | 35# Seamless Steel Tubes |
|---|---|
| Technique | Hot Rolled |
| Thickness | 16mm |
| Grade | 35# |
| Application | Coal Mining |
| Name | 304 Grade Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Material | High Quality Stainless Steel |
| Thickness | 2.25mm |
| Grade | GB 304 Grade |
| Surface | 8K Mirror |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Thickness | 2.5mm |
| Surface | BA |
| Length | 6m Or Customized |
| Application | Decoration,Stair Railing, Industry |
| Name | 304 Grade Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 1.65mm |
| Grade | 304 Grade |
| Surface | BA, Cold-rolling |
| Name | Ss304 Grade Pipes |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 1.5mm |
| Grade | 304 |
| Surface | BA |
| Name | SS 304 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Thickness | 10mm |
| Grade | 304 |
| Size | Customized Size |
| Finish | Hot-rolled |
| Name | 304 Stainless Steel Color Plate |
|---|---|
| Technique | Color Coated |
| Thickness | 2mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1500 * 6000mm |