| Name | 304 Stainless Steel Square Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold - Manufactured |
| Thickness | 3mm |
| Grade | 304 |
| Type | Square Pipes |
| Name | 304 Stainless Steel H Beam |
|---|---|
| Specifications | 100*50*5*7 |
| Packing | Standard Sea-worthy Packing |
| Application | Industrial Production Room |
| Color | Natural Color |
| Name | Cold - Rolled 316L Hairline Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 0.6mm |
| Grade | 316L |
| Surface | Cold-Rolled |
| Name | Cold - Rolled 321 Hairline Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 0.8mm |
| Grade | 321 |
| Surface | Cold-Rolled |
| Width | 1000mm-2500mm Or As Requested |
|---|---|
| Application | Construction, Decoration, Industry, Mechanical, Etc. |
| Shape | Sheet |
| Certificate | ISO, SGS, BV, Etc. |
| Length | 1000-6000mm Or As Customer's Requirements |
| Name | 304 Sheet Stainless Steel |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 0.3mm |
| Grade | 304 / 304L |
| Size | 1250*6000mm |
| Name | 420 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technical | Hot-rolled |
| Grade | 420 |
| Color | Sliver |
| Thickness | 3mm-14mm |
| Name | 316 Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Techinical | 2B = Cold-rolled |
| Thickness | 0.45mm 0.55mm |
| Grade | 316 |
| Technique | Polished, |
| Name | 904L Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technical | Cold - Rolled |
| Grade | 904L |
| Color | Sliver Color |
| Thickness | 0.25mm-14mm |
| Name | Stainless Steel Coil 304 |
|---|---|
| Technique | Cold- Rolled / Hot -rolled |
| Steel Grade | 304 |
| Color | BA Color |
| Thickness | 0.35mm |