| Name | 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Steel Grade | 304 |
| Color | Hairline Finish |
| Thickness | 8 Mm |
| Name | 304 Stainless Steel Round Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold - Rolling |
| Thickness | 3mm |
| Grade | 304 |
| Surface | 2B |
| Name | 304 Stainless Steel Round Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold - Rolling |
| Thickness | 1.5mm |
| Grade | 304 |
| Type | Round Pipes |
| Name | 304 Stainless Steel Square Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold - Manufactured |
| Thickness | 2mm |
| Grade | 304 |
| Type | Square Pipes |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Hot - Rolled |
| Thickness | 2mm |
| Grade | 304 |
| Surface | No.1 |
| Name | Stainless Steel Sheets SS201 |
|---|---|
| Techinical | Cold- Rolled |
| Thickness | 2mm - 10mm |
| Grade | 201 |
| Technique | Polished Or Embossed Available |
| Name | 201 Stainless Steel Sheets J1 J2 J3 |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 0.4mm 0.5mm |
| Grade | 201 |
| Surface | Acid Wash |
| Name | Stainless Steel Sheet Plates 316/316L |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled And Annealed |
| Thickness | 0.8mm 1mm |
| Grade | 316/316L |
| Surface | 8K Brushed Available |
| Name | 430 Stainless Steel Sheets 400 Series Inox Steel Plates |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Thickness | 8mm 10mm 12mm |
| Grade | 430 |
| Surface | No.1 |
| Name | 400 Series Stainless Steel Sheet Inox Plates ASTM 410 420 430 Thickness 4mm 5mm 6mm Chinese Factory |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled / Cold-rolled |
| Thickness | 4mm 5mm 6mm |
| Grade | 400 Series |
| Surface | 2B Or As Needed |