| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Material | 304 |
| Thickness | 8mm |
| Grade | 304 |
| Surface | HL |
| Name | Stainless Steel Sheets Plates 201 |
|---|---|
| Techinical | Cold-rolled |
| Thickness | 0.6mm 0.8mm |
| Grade | 201 |
| Technique | Annealed And Pickled |
| Name | 410 Stainless Steel Sheets Plates 420 SS Inox Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold- Rolled/Hot-rolled |
| Thickness | 0.4mm 0.6mm 0.8mm |
| Grade | 410 420 |
| Surface | 2B BA 8K |
| Name | 410 Stainless Steel Sheets Plates 420 SS Inox SheetsStainless Steel Sheets Plates 410 420 430 |
|---|---|
| Technique | Cold- Rolled |
| Thickness | 1mm 2mm 3mm |
| Grade | 410 420 430 |
| Surface | 2B Polished Brushed |
| Name | 304 Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| OD | 25mm |
| Application | Handrail |
| Color | Silve |
| Technique | Polished |
| Name | 304 Stainless Steel Angle Bar |
|---|---|
| Thickness | 3mm |
| Width | 25mm |
| Application | Construction |
| Grade | 304 |
| Name | 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Post-processed |
| Steel Grade | 304 |
| Color | White |
| Thickness | 0.5mm |
| Name | 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled |
| Steel Grade | 304 |
| Color | Hairline Finish |
| Thickness | 8 Mm |
| Name | 304 Stainless Steel Round Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold - Rolling |
| Thickness | 3mm |
| Grade | 304 |
| Surface | 2B |
| Name | 304 Stainless Steel Round Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold - Rolling |
| Thickness | 1.5mm |
| Grade | 304 |
| Type | Round Pipes |