| Name | Stainless Steel Needle Pipes 316L |
|---|---|
| Technique | Needle Pipes |
| Wall Thickness | 1mm |
| Grade | 316L |
| Length | 6 Meters |
| Name | 201 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Grade | 201 |
| Color | Silver Grey |
| Thickness | 0.4mm 0.5mm |
| Name | SS201 Stainless Steel Coil Strips |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Grade | 201 |
| Color | Natural Color Grey |
| Thickness | 0.8mm 1mm |
| Name | Stainless Steel Coil Strips 201 |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled Annealed |
| Grade | 201 |
| Color | White Silver |
| Thickness | 1.2mm 1.5mm |
| Name | 400 Series Stainless Steel Strips Coils |
|---|---|
| Technique | Pickled Annealed |
| Grade | 410 420 430 |
| Color | Natural Grey |
| Thickness | 0.1-8mm |
| Name | 430 Chinese Stainless Steel Coils Strips |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled And Brushed |
| Grade | 430 |
| Color | 2B |
| Thickness | 0.6mm 0.7mm |
| Name | 410 Stainless Steel Coils |
|---|---|
| Technique | Annealed And Pickled |
| Grade | 410 |
| Color | 2B / BA |
| Thickness | 2mm 3mm |
| Name | Stainless Steel Coils 201 Chinese SS Strips Coils |
|---|---|
| Technique | Leveling |
| Grade | 201 J1 J2 J3 |
| Color | Sliver Natural Color |
| Thickness | 3mm 4mm |
| Name | Chinese Factory Stainless Steel Coils 201 |
|---|---|
| Technique | Leveling Annealed Pickled |
| Grade | 201 J1 J2 J3 |
| Color | Natural Color White Grey |
| Thickness | 0.5mm 0.6mm |
| Name | SUS304L Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Cold Rolling |
| Grade | SUS304L |
| Color | Grey Color |
| Thickness | 0.6mm |