| Name | SS 304 Rolled Sheet / Coil |
|---|---|
| Technique | HL / Mirror |
| Steel Grade | 304 |
| Color | Bright White |
| Thickness | 7mm |
| Diameter | 6-1200mm |
|---|---|
| Connection Type | Standard Or As Request |
| Application | Construction, Machinery, Electronics, Light Industry, Etc. |
| Temperature Rating | Standard |
| End Type | Standard Or As Request |
| Name | 304 Stainless Steel Box Gutter |
|---|---|
| Specification | 0.8*900mm |
| Usage | Water Gutter |
| Surface | 2B |
| Grade | 304 |
| Name | 304 Stainless Steel Roofing Gutter |
|---|---|
| Thickness | 2.5mm |
| Usage | Roofing Gutter |
| Surface | Bright |
| Grade | 201 |
| Name | 316 Stainless Steel U-Beam |
|---|---|
| Height | 120mm |
| Leg Width | 53mm |
| Application | Water Channel |
| Grade | 316 |
| Name | 304 Stainless Steel Plate 80mm |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled / Hot- Rolled |
| Thickness | 80mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1500 * 6000 Mm Or As Required |
| Name | Cold - Rolled 304L Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 0.5mm |
| Grade | 304L |
| Surface | Cold-Rolled |
| Name | 304 Stainless Steel Wires |
|---|---|
| Technique | Cold-draw |
| Thickness | 1mm 2mm |
| Standard | ASTM |
| Application | Machine Parts Or Industry |
| Name | 304 Stainless Steel H Beam |
|---|---|
| Specifications | 100*50*5*7 |
| Packing | Standard Sea-worthy Packing |
| Application | Construction |
| Grade | 304 |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Technique | Cold - Rolled |
| Thickness | 2mm |
| Material | 304 |
| Surface | 2B |