| Name | Hot-rolled Stainless Steel Sheets 304 |
|---|---|
| Thickness | 12mm |
| Grade | 304 |
| Size | 4*8 |
| Finish | Annealed |
| Name | Stainless Steel Sheets 304 |
|---|---|
| Thickness | 0.3-30mm |
| Grade | 304 |
| Size | Customized Size |
| Finish | 2B No.1 |
| Name | Cold-rolled 304 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 0.1mm 0.15mm 0.2mm |
| Grade | 304 / 304L |
| Surface | 2B Smooth |
| Material | 304 Stainless Steel |
|---|---|
| Application | Construction, Decoration, Industry, Mechanical, Etc. |
| Length | 1000-6000mm Or As Customer's Requirements |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Delivery | 3-5 Days |
| Material | 304 Stainless Steel |
|---|---|
| Application | Construction, Decoration, Industry, Mechanical, Etc. |
| Treatment | Annealing, Pickling, Polishing |
| Color | Silver |
| Thickness | 0.1mm-100mm |
| Width | 1000mm-2500mm Or As Requested |
|---|---|
| Length | 1000-6000mm Or As Customer's Requirements |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Application | Construction, Decoration, Industry, Mechanical, Etc. |
| Width | 1000mm-2500mm Or As Requested |
|---|---|
| Hardness | HV200-HV280 |
| Surface | 2B, BA, HL, No.1, No.4, 8K |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Name | 304 Stainless Steel Embossed Plate |
|---|---|
| Technique | Pattern Processed |
| Thickness | 1.5 Mm |
| Grade | 304 |
| Size | As Request |
| Name | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Techinical | Cold- Rolled = 2B |
| Thickness | 1.11mm - 15mm |
| Grade | AST, 304 Grade |
| Technique | 8K, Polished |
| Name | 304 Sheet Stainless Steel |
|---|---|
| Techinical | Hot-manufactured |
| Thickness | 50mm |
| Grade | 304 |
| Size | Customized |