| Name | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Techinical | Cold- Rolled / 2B |
| Thickness | 1.11mm - 15mm |
| Grade | JIS 304 Grade |
| Technique | 8K, Polished, Mirror |
| Name | Widely Use Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Techinical | Cold- Rolled / 2B |
| Thickness | 0.99mm - 15mm |
| Grade | ASTM 304 |
| Technique | Polished, 8K |
| Name | Stainless Steel Plates 304 |
|---|---|
| Techinical | Customized Available |
| Thickness | 2mm |
| Grade | 300 Series |
| Surface | 2B / BA / 8K |
| Name | Stainless Steel Plates 304 |
|---|---|
| Techinical | Hot Rolled / Cold Rolled |
| Thickness | 0.5mm |
| Grade | 300 Series |
| Surface | 2B / BA |
| Surface | 2B, BA, HL, No.1, No.4, 8K |
|---|---|
| Length | 1000-6000mm Or As Customer's Requirements |
| Hardness | HV200-HV280 |
| Delivery | 3-5 Days |
| Thickness | 0.1mm-100mm |
| Name | 2mm 304 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 2mm |
| Grade | 304 / 304L |
| Surface | Annealed And Pickled |
| Name | Colored Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Color |
| Thickness | 0.2mm |
| Grade | 304 |
| Size | Customized |
| Name | 304 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Techinical | Cold Rolled |
| Thickness | 6mm |
| Grade | 304 |
| Surface | 2B |
| Name | 304 Stainless Steel Embossed Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Rolled |
| Thickness | 10mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1500 * 6000mm |
| Name | Cold-Rolled Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 1mm 1.2mm 1.5mm |
| Grade | 304 304L |
| Surface | 2B Natrual |