| Name | 60mm 304 Plate Stainless Steel |
|---|---|
| Technique | Hot-rolled./ Cold-rolled |
| Thickness | 60mm |
| Grade | 304 |
| Size | 1219*2438 Or Customized |
| Name | Stainless Steel Strip 304 |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Steel Grade | 304 |
| Color | Sliver |
| Thickness | 0.8mm |
| Color | Silver |
|---|---|
| Surface | 2B, BA, HL, No.1, No.4, 8K |
| Treatment | Annealing, Pickling, Polishing |
| Certificate | ISO, SGS, BV, Etc. |
| Width | 1000mm-2500mm Or As Requested |
| Name | Chinese ASTM 304 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 1mm 1.5mm |
| Grade | 304 |
| Surface | Polished Brushed Available |
| Name | Stainless Steel Sheets For Mirrors |
|---|---|
| Type | Sheet |
| Grade | 201, 304, 306, 310S |
| Process | 8K Mirror |
| Application | Factory Building, Kitchen Building, Decoration |
| Name | Stainless Steel Sheets 304 |
|---|---|
| Techinical | Hot Rolled |
| Thickness | 8mm |
| Grade | 304 304L |
| Surface | No.1 |
| Name | 304 Stainless Steel Plate 0.8mm |
|---|---|
| Technique | Polished Available |
| Thickness | 0.8mm |
| Grade | 304 |
| Size | Customization |
| Name | Stainless Steel Sheets Plates 304 |
|---|---|
| Techinical | Cold-rolled |
| Thickness | 0.5mm 0.7mm |
| Grade | 304 |
| Technique | Annealed And Pickled |
| Name | Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Type | Plate |
| Grade | 201, 304, 306 |
| Process | 2B, 8K, Mirror |
| Application | Industry Building, Kitchen Building |
| Name | SUS 304 SS Sheets |
|---|---|
| Technique | Cold-rolled |
| Thickness | 0.4mm 0.5mm 0.6mm |
| Grade | 304 |
| Surface | 2B BA 8K |