| Name | Galvanized Steel Corrugated Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Dipped |
| Thickness | 1 Mm |
| Grade | DC51D |
| Application | Wall Panel |
| Name | PPGI Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Dipped |
| Thickness | 1.5 Mm |
| Grade | DX52D |
| Application | Roofing |
| Name | GI Sheets Galvanized Steel Corrugated Roofing Sheets |
|---|---|
| Technique | Hot - Dipped |
| Thickness | 2 Mm |
| Grade | DX53D |
| Application | Roofing Structure |
| Name | Q235B Mild Steel T-shape Beam |
|---|---|
| Steel Grade | Q235B |
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 10mm |
| Size | 400*400*12mm |
| Name | T-beam T-bar Carbon Steel Q235 Grade |
|---|---|
| Steel Grade | Q235B |
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 7.5mm |
| Size | 175*175*7.5mm |